AMPMGFD-33.3330
Mfr.Part #
AMPMGFD-33.3330
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.2 mm
Frequency :
33.333MHz
Height :
0.84 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
1.6 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Format :
CMOS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
RoHS :
Details
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
MEMS
Output :
CMOS
Brand :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Function :
Standby (Power Down)
Subcategory :
Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm