AMPMGFD-2.5000T
Mfr.Part #
AMPMGFD-2.5000T
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Absolute Pull Range (APR) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
0.84 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Subcategory :
Oscillators
Function :
Standby (Power Down)
Surface Mount
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
1.6 mm
Brand :
Ratings :
Frequency :
2.5MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Format :
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Width :
1.2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V