AMPMGFD-19.2000T3
Mfr.Part #
AMPMGFD-19.2000T3
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Function :
Standby (Power Down)
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
1.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
1.2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
19.2MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm