AMPMGFD-12.2880
Mfr.Part #
AMPMGFD-12.2880
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Length :
1.6 mm
Brand :
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Frequency :
12.288MHz
Height :
0.84 mm
CMOS
Factory Lead Time :
15 Weeks
Function :
Standby (Power Down)
Current Rating :
1.3 mA
Width :
1.2 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Subcategory :
Oscillators
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Bulk
Base Resonator :
MEMS
Frequency Stability :
±25ppm