AMPMGFC-35.3280T3
Mfr.Part #
AMPMGFC-35.3280T3
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Brand :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
Current Rating :
1.3 mA
Function :
Enable/Disable
Height :
0.84 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Width :
1.2 mm
Length :
1.6 mm
Frequency :
35.328MHz