AMPMGFC-2.0800T3
Mfr.Part #
AMPMGFC-2.0800T3
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Width :
1.2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Details
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Length :
1.6 mm
Frequency :
2.08MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height :
0.84 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm