AMPMGFB-35.3280T3
Mfr.Part #
AMPMGFB-35.3280T3
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Length :
1.6 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
35.328MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
1.2 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Function :
Standby (Power Down)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height :
0.84 mm