AMPMGFB-2.0800T3
Mfr.Part #
AMPMGFB-2.0800T3
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Height :
0.84 mm
Length :
1.6 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency :
2.08MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Width :
1.2 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Standby (Power Down)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current Rating :
1.3 mA