AMPMGFB-19.2000
Mfr.Part #
AMPMGFB-19.2000
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
RoHS :
Details
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency :
19.2MHz
Product Type :
MEMS Oscillators
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Packaging :
Bulk
Output Format :
Function :
Standby (Power Down)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Length :
1.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
1.2 mm
Package :
Bulk
Brand :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.84 mm