AMPMGFA-29.5000T
Mfr.Part #
AMPMGFA-29.5000T
Description
MEMS OSC XO 29.5000MHZ CMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency :
29.5MHz
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Length :
1.6 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
0.84 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
1.2 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Brand :
Current Rating :
1.3 mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C