AMPMGED-30.0000
Mfr.Part #
AMPMGED-30.0000
Description
MEMS OSC XO 30.0000MHZ CMOS SMD
Frequency :
30MHz
Width :
1.2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Package :
Bulk
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Function :
Standby (Power Down)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
1.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Product Type :
MEMS Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ