AMPMGEC-74.2500T3
Mfr.Part #
AMPMGEC-74.2500T3
Description
MEMS OSC XO 74.2500MHZ CMOS SMD
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Disable) (Max) :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Function :
Enable/Disable
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
74.25MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Width :
1.2 mm
Length :
1.6 mm
Product Type :
MEMS Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Height :
0.84 mm
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm