AMPMGDC-75.0000T
Mfr.Part #
AMPMGDC-75.0000T
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Width :
1.2 mm
Frequency :
75MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
RoHS :
Details
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Length :
1.6 mm
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current Rating :
1.3 mA
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V