AMPMGDC-2.4576T
Mfr.Part #
AMPMGDC-2.4576T
Description
MEMS OSC XO 2.4576MHZ CMOS SMD
Width :
1.2 mm
Ratings :
Height :
0.84 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Product Status :
Active
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Length :
1.6 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency :
2.4576MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V