AMPMGDC-2.0800T3
Mfr.Part #
AMPMGDC-2.0800T3
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Brand :
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
1.2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
1.6 mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency :
2.08MHz
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)