AMPMGDC-19.6608T
Mfr.Part #
AMPMGDC-19.6608T
Description
MEMS OSC XO 19.6608MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS :
Details
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height :
0.84 mm
Frequency :
19.6608MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
1.2 mm
Length :
1.6 mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm