AMPMGDC-19.2000T3
Mfr.Part #
AMPMGDC-19.2000T3
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
1.6 mm
Oscillators
RoHS :
Details
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Absolute Pull Range (APR) :
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Function :
Enable/Disable
Width :
1.2 mm
Frequency :
19.2MHz
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ