AMPMGDC-12.2880T
Mfr.Part #
AMPMGDC-12.2880T
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Details
Length :
1.6 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Width :
1.2 mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency :
12.288MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height :
0.84 mm