AMPMGDB-4.9152T3
Mfr.Part #
AMPMGDB-4.9152T3
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±25ppm
Length :
1.6 mm
Function :
Standby (Power Down)
Width :
1.2 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height :
0.84 mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency :
4.9152MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V