AMPMGDB-37.5000T3
Mfr.Part #
AMPMGDB-37.5000T3
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
Length :
1.6 mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
RoHS :
Details
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Standby (Power Down)
Brand :
Width :
1.2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
0.84 mm
Frequency :
37.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm