AMPMGDB-2.0480T3
Mfr.Part #
AMPMGDB-2.0480T3
Description
MEMS OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Height :
0.84 mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Length :
1.6 mm
XO (Standard)
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Frequency Stability :
±25ppm
Width :
1.2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency :
2.048MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm