AMPMGDA-24.5760
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMGDA-24.5760
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Type :
XO (Standard)
Series :
AMPM
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Base Resonator :
MEMS
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Active
Brand :
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Current Rating :
1.3 mA
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Frequency Stability :
±25ppm
Output Format :
CMOS
Ratings :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
24.576MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
1.2 mm
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Subcategory :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Product Type :
MEMS Oscillators
Height :
0.84 mm