AMPMEGC-4.9152T
Mfr.Part #
AMPMEGC-4.9152T
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Absolute Pull Range (APR) :
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.85 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency :
4.9152MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Length :
3.2 mm
Width :
2.5 mm
Frequency Stability :
±50ppm