AMPMEGC-27.0000
Mfr.Part #
AMPMEGC-27.0000
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Length :
3.2 mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
27MHz
Height :
0.85 mm
Width :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ