AMPMEGC-24.5455T
Mfr.Part #
AMPMEGC-24.5455T
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO MHZ SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Frequency :
24.5455MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Product Status :
Active
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Spread Spectrum Bandwidth :
Output :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm