AMPMEGC-24.5000T
Mfr.Part #
AMPMEGC-24.5000T
Description
MEMS OSC XO 24.5000MHZ CMOS SMD
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
0.85 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
24.5MHz
Width :
2.5 mm
CMOS
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Length :
3.2 mm