AMPMEGA-38.4000T3
Mfr.Part #
AMPMEGA-38.4000T3
Description
MEMS OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Product Status :
Active
Brand :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
0.85 mm
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
2.5 mm
Length :
3.2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Current Rating :
1.3 mA
Frequency :
38.4MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V