AMPMEGA-35.0000T
Mfr.Part #
AMPMEGA-35.0000T
Description
MEMS OSC XO 35.0000MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Active
Width :
2.5 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
35MHz
Height :
0.85 mm
Length :
3.2 mm
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Package / Case :
4-VDFN
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm