AMPMEGA-3.5700T3
Mfr.Part #
AMPMEGA-3.5700T3
Description
MEMS OSC XO 3.5700MHZ CMOS SMD
Height :
0.85 mm
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±50ppm
Width :
2.5 mm
Frequency :
3.57MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
3.2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)