AMPMEGA-29.4912T3
Mfr.Part #
AMPMEGA-29.4912T3
Description
MEMS OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Frequency :
29.4912MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Width :
2.5 mm
Current Rating :
1.3 mA
Package / Case :
4-VDFN
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
0.85 mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Length :
3.2 mm
Frequency Stability :
±50ppm