AMPMEGA-22.5792T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMEGA-22.5792T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-VDFN
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
0.85 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Function :
Enable/Disable
Output Format :
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ratings :
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
22.5792MHz
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
RoHS :
Details
Output :
CMOS
Current Rating :
1.3 mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2 mm
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
MEMS
Product Type :
MEMS Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
4-VDFN
Factory Lead Time :
15 Weeks
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
AMPM
Width :
2.5 mm
Brand :
Subcategory :
Oscillators
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency Stability :
±50ppm