AMPMEGA-22.0000T3
Mfr.Part #
AMPMEGA-22.0000T3
Description
MEMS OSC XO 22.0000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Series :
AMPM
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Function :
Enable/Disable
Current Rating :
1.3 mA
Length :
3.2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
XO (Standard)
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.85 mm
Frequency :
22MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Output Format :
15 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
Brand :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
2.5 mm
Subcategory :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±50ppm