AMPMEGA-18.4320T3
Mfr.Part #
AMPMEGA-18.4320T3
Description
MEMS OSC XO 18.4320MHZ CMOS SMD
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Function :
Enable/Disable
Details
Current - Supply (Disable) (Max) :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Brand :
Width :
2.5 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
CMOS
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency :
18.432MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Type :
XO (Standard)
Series :
AMPM
Subcategory :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Output Format :
Height :
0.85 mm
Length :
3.2 mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Operating Temperature :
-40°C~85°C