AMPMEGA-14.3182T3
Mfr.Part #
AMPMEGA-14.3182T3
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO MHZ SMD
XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth :
Height :
0.85 mm
Surface Mount
Subcategory :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Width :
2.5 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Status :
Active
Ratings :
Function :
Enable/Disable
Current Rating :
1.3 mA
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Length :
3.2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency :
14.3182MHz