AMPMEFD-6.1679T3
Mfr.Part #
AMPMEFD-6.1679T3
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO MHZ SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Length :
3.2 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
6.1679MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Width :
2.5 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
SMD/SMT
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Frequency Stability :
±25ppm
Ratings :
Height :
0.85 mm