AMPMEFD-36.0000
Mfr.Part #
AMPMEFD-36.0000
Description
MEMS OSC XO 36.0000MHZ CMOS SMD
Package :
Bulk
XO (Standard)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current Rating :
1.3 mA
Length :
3.2 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency :
36MHz
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Width :
2.5 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
0.85 mm