AMPMEFD-33.3333T
Mfr.Part #
AMPMEFD-33.3333T
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Absolute Pull Range (APR) :
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
33.3333MHz
Base Resonator :
MEMS
Series :
AMPM
Length :
3.2 mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current Rating :
1.3 mA
Height :
0.85 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Function :
Standby (Power Down)
Type :
XO (Standard)
Output Format :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Width :
2.5 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ