AMPMEFD-28.6363
Mfr.Part #
AMPMEFD-28.6363
Description
MEMS OSC XO 28.6363MHZ CMOS SMD
Height :
0.85 mm
Frequency :
28.6363MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Length :
3.2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Function :
Standby (Power Down)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
2.5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency Stability :
±25ppm
Brand :
Subcategory :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)