AMPMEFD-22.5792T
Mfr.Part #
AMPMEFD-22.5792T
Description
MEMS OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Length :
3.2 mm
Height :
0.85 mm
Width :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
22.5792MHz
Standard Clock Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)