AMPMEFC-4.9152T3
Mfr.Part #
AMPMEFC-4.9152T3
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Tape and Reel (TR)
Output Format :
CMOS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Ratings :
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Series :
AMPM
RoHS Status :
RoHS Compliant
RoHS :
Details
Length :
3.2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.85 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Subcategory :
Oscillators
Frequency :
4.9152MHz
MEMS Oscillators
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Base Resonator :
MEMS
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Width :
2.5 mm