AMPMEFC-35.3280T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMEFC-35.3280T3
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-VDFN
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 35.3280MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Width :
2.5 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Current - Supply (Disable) (Max) :
Base Resonator :
MEMS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency :
35.328MHz
Output Format :
CMOS
Output :
CMOS
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2 mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
AMPM
Brand :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±25ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current Rating :
1.3 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Package / Case :
4-VDFN
Product Type :
MEMS Oscillators
Ratings :
Height :
0.85 mm