AMPMEFC-2.5000
Mfr.Part #
AMPMEFC-2.5000
Description
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Length :
3.2 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Width :
2.5 mm
Height :
0.85 mm
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current Rating :
1.3 mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
25MHz