AMPMEFC-2.0800T3
Mfr.Part #
AMPMEFC-2.0800T3
Description
MEMS OSC XO 2.0800MHZ CMOS SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Ratings :
Frequency :
2.08MHz
Current Rating :
1.3 mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Height :
0.85 mm
Length :
3.2 mm
Width :
2.5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C