AMPMEFC-19.2000
Mfr.Part #
AMPMEFC-19.2000
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Function :
Enable/Disable
Height :
0.85 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Length :
3.2 mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Width :
2.5 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency :
19.2MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current Rating :
1.3 mA