AMPMEFC-12.2880
Mfr.Part #
AMPMEFC-12.2880
Description
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
3.2 mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Height :
0.85 mm
Width :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Function :
Enable/Disable
Current Rating :
1.3 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency :
12.288MHz