AMPMEFC-11.2896T
Mfr.Part #
AMPMEFC-11.2896T
Description
MEMS OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Width :
2.5 mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Height :
0.85 mm
Function :
Enable/Disable
Product Status :
Active
Length :
3.2 mm
Frequency :
11.2896MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V