AMPMEFB-66.0000T3
Mfr.Part #
AMPMEFB-66.0000T3
Description
MEMS OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
Current Rating :
1.3 mA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Length :
3.2 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency :
66MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Width :
2.5 mm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height :
0.85 mm
Brand :
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Operating Temperature :
-40°C~85°C