AMPMEFB-6.1440T3
Mfr.Part #
AMPMEFB-6.1440T3
Description
MEMS OSC XO 6.1440MHZ CMOS SMD
Frequency :
6.144MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Width :
2.5 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
3.2 mm
Current Rating :
1.3 mA
Brand :
Function :
Standby (Power Down)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Height :
0.85 mm