AMPMEFB-42.5000T
Mfr.Part #
AMPMEFB-42.5000T
Description
MEMS OSC XO 42.5000MHZ CMOS SMD
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Length :
3.2 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Frequency :
42.5MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Standby (Power Down)
Height :
0.85 mm
Width :
2.5 mm
Brand :
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Product Type :
MEMS Oscillators
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
1.3 mA