AMPMEFB-4.9152T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMPMEFB-4.9152T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
4-VDFN
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
3.2 mm
Output :
CMOS
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Width :
2.5 mm
Series :
AMPM
Current - Supply (Disable) (Max) :
160μA
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Frequency :
4.9152MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Base Resonator :
MEMS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ratings :
Type :
XO (Standard)
Height :
0.85 mm
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Function :
Standby (Power Down)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS :
Details
Product Type :
MEMS Oscillators
Output Format :
CMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Brand :
Current Rating :
1.3 mA